Yargı’da Dilek her şeyi itiraf etti! Filiz ve Mercan kaza yaptı

Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ve Pınar Deniz’in paylaştığı, kadrosunda Hüseyin Avni Danyal, Uğur Polat, Cezmi Baskın, Zeyno Eracar, Uğur Aslan, Arda Anarat, Pınar Çağlar Gençtürk, Nilgün Türksever, Onur Özaydın, Beren Nur Karadiş, Zeynep Atılgan ve Merve Ateş gibi isimlerin yer aldığı Yargı 68’inci bölümüyle ekrana geldi.

NİL, ANNESİNE KOVULDUĞUNU SÖYLEDİ

Annesi Nil’e neden onu hiç aramadığını sordu. Anneside Nil’e Yekta’nın onu kovduğunu söyledi.

BAŞSAVCI OLAY YERİNİ İNCELEDİ

Başsavcı, savcılıkta kimin yangın ihbarında bulunduğuna dair incelemeler yaptı. Efe savcının kaleminden yaşanılanları dinledi. Olayla ilgili görüntülerin incelenmesini istedi.

EFE, ILGAZ VE CEYLİN’E GERÇEKLERİ ANLATTI

Ceylin ve Ilgaz, yurtta yaptıkları aramada onu bulamadılar. Efe’ye oyuncakların nedenini sorunca, Efe 18 yaşına kadar bu yurtta kaldığını, bundan ötürü çocukları sevindirmek amacıyla maaşından arta kalanlarla hediyeler aldığını söyledi. Ceylin’in kolyesinin neden olduğu sorulunca da “Başkasına gelen bir hediye olduğunda ben, sanki kendime gelmiş gibi düşündüm bazen, yani öyle hayal ederim. Benimmiş gibi, sonra kendim bile bilmeden, nasıl yaptığımı bilmeden alıyorum. Tutamıyorum kendimi” dedi.

MERDAN DEDE, CEYLİN’İ YANINA ÇAĞIRDI

Merdan dede, Ceylin’i aradı, Macit’in her şeyi hatırladığını ve yaşananları söylediğini belirtti. Bunun üstüne Ceylin ve Ilgaz, Mercan Dede’nin kaldığı bakımevine gitti. Ilgaz, Mercan’ın kaybolduğu gün olay yerinde olan kişileri gösterdi. Macit hepsini teker teker inceledi ama kimseyi çıkartamadı. Ilgaz tarif etmesini isteyince Macit bir anda eski eşini hatırladı.

YEKTA, EREN’E GÖRÜNTÜLERİ GÖSTERDİ

Yekta, elinden görüntülerle beraber Emniyete geldi. Ceylin ve Ilgaz’ın nerede olduklarını sordu. Eren onların olmadığını söyleyince Eren’i yanına çağırdı ve Ceylin’in evine kutuyu bırakan kişinin gözüktüğü görüntülerin bulunduğu kaydı gösterdi. Yekta, ofise geldiğinde Cellat Kadir’in onu beklediğini anladı. Odaya girdiğince Kadir, Yekta’dan parayı kime verdiğini öğrenmek istedi.

EREN, DİLEK’TEN ŞÜPHELENDİ

Umut Eren’e videodaki kişinin 1.68 boylarında birisi olduğunu belirtti. Eren izledikleri ifadeler arasında sevgilisine dair olan sonuncu kaydı izlerken kız arkadaşı Dilek’in ifade sırasında boynuna ve saçlarına sürekli dokunduğunu farketti ve kız arkadaşından şüphelenmeye başladı.

NİL, ILGAZ’IN KALEMİYLE KARŞILAŞTI

Cezaevinin oraya gelen Nil, Ilgaz’ın eski kalemi olan Özge ile karşılaştı. Cezasının bittiğini belirten Özge’yi, Nil gideceği yere kadar bırakmayı teklif etti ve beraber arabaya bindiler.

BAŞSAVCI, CEYLİN VE ILGAZ’I FIRÇALADI

Başsavcı yaşanan olaylarla ilgili Ceylin ve Ilgaz’ı yanına çağırdı ve bu seferlik bir şey olmasada daha kötü şeyler yaşanılabileceğini belirtti. Efe’nin birileri cezalandırılacaksa bende bir cezayı hakettim, ben kendi adıma şikayetçi değilim demesi üzerine Başsavcı, Ceylin ve Ilgaz’ın yanına gelerek bir daha böyle bir olaya karışırsanız hakkınızda soruşturma başlatıp, görevden uzaklaştıracağını söyledi. Ilgaz sergilediği davranıştan ötürü Efe’ye teşekkür etti.

BAŞSAVCI AYNI TİŞÖRTTEN ALMIŞ

Yakın zamanda Ceylin’in evine gönderilen 5-6 yaş çocuk tişörtünün aynısından kaç kişinin aldığının incelenmesi yapılmıştı. Ceylin’e gösterilen video kaydında Başsavcı’nında aynı tişörtten aldığı görüntüleri izledi.

DİLEK İFADE VERDİ

Eren’in Mercan’ın kaybolduğu gün olay yerinde olan kişilerin tekrar ifadesini almak istedi. Dilek’i ifadede Ceylin’in evine kutu bırakıldığı gün, nerede olduğunu açıkladı.

ILGAZ, BAŞSAVCI’DAN TİŞÖRTÜ İSTEDİ

Ceylin ve Ilgaz elindeki görüntülerle Başsavcının yanına geldi. Başsavcı o gün tişörtü alan 9 kişiden birisi olduğunu kabul etti. Ceylin diğer 8 kişiden kimsenin şüpheli olmadığını söyledi. Bunun üzerine Başsavcı, Ceylin’in odadan çıkmasını istedi. Bu sırada Ilgaz devreye girerek bir annenin üzüntüsünün giderilmesi için Başsavcı’dan tişörtü geri getirmesini bunun üzerine özür dilenceğini ifade etti.

EREN, DİLEK’İN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ

Eren kızından Dilek’in Riva abla dediği yatalak bir kadın olduğu onun dışında geçmişine dair her şeyi araştırmasını istedi.

CEYLİN VE ILGAZ, BAŞSAVCIYI TAKİP ETTİ

Mesai bitiminde başsavcı şoföründen anahtarı istedi ve tek başına yola koyuldu. Bu sırada Ceylin ve Ilgaz farkedilmeyecek şekilde başsavcıyı takip etmeye başladı. Başsavcı bir eve geldi. Ne yaptıklarını görmek için içeriye giren Ilgaz, başsavcının rehin alındığını gördü. Ilgaz, ikna çalışmalarını sürdürürken, Başsavcıyı rehin alan adam bir anda Ilgaz’ı hedef aldı. O sırada Ceylin adamı vurarak etkisizleştirdi.

EREN, DİLEK HAKKINDAKİ GERÇEĞİ ÖĞRENDİ

Dilek daha önce Eren’e onu birisinin büyüttüğünü söylemişti ancak elde edilen bilgilerde Dilek’in söylediği kişinin daha önceden vefat ettiği öğrenildi. Filiz Bağcı adında birisi tarafından Dilek’in büyütüldüğünü öğrenirken Eren, Metin amir bir anda odaya girdi ve Nadide başsavcıya saldırı gerçekleştirildiğini söyledi. İsmail Bağcı

FİLİZ BAĞCI’NIN YAŞADIĞI ÖĞRENİLDİ

Eren, Dilek’in hakkındaki gerçekleri Tuğçe’den dinledi. Filiz Bağcı’nın hayatta olduğu, evlenmiş ve bir kızının olduğu, kocasının iflas ettiğini, ortağının dava açarak bütün mal varlığını aldığını ve kocasının intihar ettiğini öğrendi. Eren, daha önceden İsmail Bağcı adında birisinin davasına bakıp bakmadığını sordu Ceylin’e. Ceylin tam hatırlayamasada Yekta hatırladı, Ceylin’in şikayetçi olduğunu kişinin İsmail Bağcı olduğunu, karar duruşmasından sonra doğuma gittiğini söyledi. Dilek, Mercan’ın Filiz’in yanında olduğunu itiraf etti. Ceylin ve Ilgaz’ın beraberindeki ekipler Filiz’in evine haraket etmeye başladı. Filiz’in ekiplerin onların yanına geldiğini öğrendiği Mercan’ıda hazırlayarak evden çıktıkları görüldü. Bu sahnede Filiz’in Mercan’a Doğa diye selendiğini onun Doğa olduğuna ikna ettiği anlaşıldı.

Evden kaçtıklarını farkedince Ilgaz dilekten ablasını aramasını istedi. Dilek ablasını arayacınca telefon evin içinde çaldı. Dilek, “Yemin ederim gidecek yerleri de yok, arabalarıda yok. Benden başkası yok Filiz’in” dedi. Dilek’in olay gününde Filiz’i görüntülü aradığı, telefonda etrafı gösterirken Filiz’in Ceylin, Ilgaz ve Mercan’ı gördüğü, bunun üzerine sahile geldiği ve Mercan’ı kaçırdığı anlaşıldı.

Filiz’in Dilek’i “Eğer bir kişiye bile söylersen önce çocuğu sonra kendimi öldürürüm” diyerek tehdit ederek susturduğu ortaya çıktı.

Dilek olay gününde Filiz’i ikna etmek için çabalamış. Filiz, “O benim ocağımı dağıttı. Benim kızım gözümün önünde öldü. Kocamı, yavrumu gözümün önünde öldürmesini izledim. 3 tane kurşun yedim ben onun yüzünden, 6 ay komada kaldım ve uyandığımda öğrendiğim tek şey asıl benim ailemin dağıldığıydı. İkisinin de öldüğüydü ama şimdi acısını oda çekecek. Evlat kaybetmek neymiş öğrenenek. Diri diri gömülmek neymiş öğrenecek.”demiş. Filiz’in yaşadıklarından ötürü sürekli Ceylin’i suçladığı. Mercan’ı kendi kızı Doğa olarak gördüğü anlaşıldı. Filiz ve Mercan araba giderken Mercan eve gitmek istediğini söyledi, o ara onunla konuşan Filiz önden gelen arabayı göremedi ve kaza yaptılar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir