Tesla, Türkiye’de Togg Trugo’ya Rakip Olacak Supercharger Şarj İstasyonlarının Sayısını Arttırmaya Başladı

Tesla’nın, ülkemizde henüz sadece 4 farklı bölgede hizmet sunan Supercharcher şarj istasyonlarının sayısını arttırmaya başladığı ortaya çıktı.

Detaylar ?

Kaynak: https://twitter.com/DoluBatarya/statu…

Nisan 2023’den itibaren ülkemizde aktif olarak faaliyet yürüten Tesla, Türkiye’deki yatırım projelerine tüm hızıyla devam ediyor.

Son gelen bilgilere göre, ünlü üretici Türkiye’deki Supercharger isimli hızlı şarj istasyon ağını büyütmek için harekete geçti.

Elon Musk yönetimindeki firmanın, şimdiden İstanbul-İzmir otoyolunda bulunan O68 Oksijen Gemlik dinlenme tesislerinde yeni bir Supercharger istasyonu kurduğu ortaya çıktı.

Gemlik hattında hizmet verecek yeni istasyon ile beraber ülkemizde şimdilik sadece Edirne, İstanbul, Ankara ve Bolu illerinde bulunan Supercharger sayısı 5’e yükselecek.

Öte yandan, Tesla’nın bu kadarıyla yetinmek istediğini söyleyemeyiz. Dev üretici, yakın zamanda başta İzmir, Antalya, Konya gibi büyükşehirlerimizde olmak üzere Türkiye’nin pek çok farklı bölgesindeki Tesla araçları için yeni şarj istasyonları oluşturmayı hedefliyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir