iPhone 15 Pro Max, Hız Testinde Galaxy S24 Ultra’nın Önünde

Galaxy S24 Ultra ile iPhone 15 Pro Max’i karşılaştıran yakın tarihli bir testte, Galaxy S24 Ultra’nın daha uzun pil ömrüne sahip olmasına rağmen iPhone 15 Pro Max’in hız açısından daha iyi performans gösterdiği ortaya çıktı. Her iki akıllı telefon da akıllı telefon endüstrisindeki en son teknolojiyi temsil eden, birinci sınıf amiral gemisi cihazları olarak kabul ediliyor.

iPhone’un teknik özelliklerine kıyasla daha az RAM’e (12GB) sahip olmasına rağmen Samsung, One UI arayüzünde yazılım iyileştirmeleri yapmış gibi görünüyor. Sonuç olarak Galaxy S24 Ultra, test sırasında herhangi bir takılma veya yavaşlama yaşamadı ve performans açısından iPhone 15 Pro Max’i geride bıraktı. Hız açısından iki cihaz birbirine çok yakın olsa da iPhone 15 Pro Max, Galaxy S24 Ultra’yı yalnızca üç saniye gibi dar bir farkla geçmeyi başardı.

Bazı uygulamalar iOS’da Android’e göre daha iyi optimize ediliyor. Bu nedenle, iPhone ile rekabet edebilmek için telefonlarında biraz daha güçlü bir işlemci ve diğer ileri teknoloji özelliklerini kullandıkları için Samsung’u suçlamak adil değil. Galaxy S24 Ultra ve iPhone 15 Pro Max arasındaki yarışta Galaxy S24 Ultra iyi performans gösterdi ve yarış sırasında herhangi bir uygulamayı yeniden açmak zorunda kalmadı, bu da Samsung’un amiral gemisi telefonunda belleği yönetme biçimini geliştirdiğini gösteriyor.

Belirli görevlerde hangisinin daha iyi performans gösterdiğini görmek için test edildiler. iPhone 15 Pro Max bir görevi 2 dakika 54 saniyede tamamlarken, Galaxy S24 Ultra ise 2 dakika 57 saniyede tamamladı. Yani bu sefer iPhone kazandı. Ancak Galaxy S24 Ultra’nın başka bir testte avantajlı olduğunu da belirtmekte fayda var.

iPhone, NVMe yerleşik depolama adı verilen bir tür depolama alanı kullanmasına rağmen, iPhone 15 Pro Max’e göre yüzde 75’e kadar daha hızlı dahili belleğe sahip olduğu görüldü. Bu da Galaxy S24 Ultra’nın verileri dahili olarak depolamak ve bunlara erişmek konusunda daha hızlı olduğu anlamına geliyor. Android telefonları tercih eden bazı kişiler sonuçtan hayal kırıklığına uğrasa da Galaxy S24 Ultra’nın daha hızlı dahili belleğe sahip olması gerçeğiyle neşelenebileceğini söyleyebiliriz. Sizce en hızlı amiral gemisi hangisi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir