Huawei cihazlarında tüm uygulamaları kusursuz şekilde çalıştırın!

Teknoloji dünyasındaki öncü isimlerden biri olan Huawei, kendi ekosistemini güçlendirmeye devam ediyor. Peki Huawei’nin kendi ekosisteminde tüm uygulama ve oyunlara erişim mümkün mü? Bugün bu sorunun yanıtını detaylı ve net bir şekilde takipçilerimizle paylaşacağız.

Tüm uygulamalara, eksiksiz erişim!

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Ben günlük hayatımda Huawei P60 Pro’yu kullanıyorum. Nitekim telefonla geçirdiğim süre boyunca, telefonumda olmasını isteyip de indiremediğim, kuramadığım, sorun yaşadığım hiçbir uygulama olmadı. Şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki Huawei cihazlarınıza aklınıza gelen tüm uygulamaları rahat bir şekilde indirip kurabilirsiniz.

Huawei, cihazınıza çeşitli uygulamalar yüklemeniz için sizlere birden fazla seçenek sunuyor. Bu seçenekler içerisinde en güveniliri tabi ki Huawei’nin kendi uygulama mağazası olan AppGallery. AppGallery üzerinden Whatsapp, Facebook, Instagram, Spotify, TikTok, Tinder, Telegram ve Netflix gibi pek çok uygulamayı rahat bir şekilde indirim kurabiliyorsunuz.

Üstelik bu uygulamaları güncellerken de herhangi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz. Uygulama geliştiricilerinin sundukları güncellemeler, anlık olarak AppGallery üzerinden kullanıcılara sunuluyor. Özetle sosyal medya uygulamaları tarafında hiçbir sorun ya da sıkıntı ile karşılaşmıyorsunuz. Peki ya diğer uygulamalar?

Tüm banka işlemleri parmaklarınızın ucunda!

Günümüzde hayatı kolaylaştıran uygulamaların başında banka uygulamaları geliyor. Keza bu uygulamalar sayesinde şubelere gitmeden tüm işlemlerinizi oturduğunuz yerden halledebiliyorsunuz. Nitekim AppGallery’de tüm banka uygulamalarını bulmanız mümkün. Örneğin ben Ziraat Bankası, Halk Bankası, TEB ve Akbank uygulamalarını kullanıyorum. Nitekim şimdiye kadar bu uygulamalarda hiçbir sorun yaşamadım. Dahası uygulamalara gelen güncellemeler de AppGallery üzerinden anlık olarak sağlanıyor. Yani her zaman en güncel banka uygulamasını kullanıyorsunuz.

Banka uygulamalarının yanı sıra kripto para uygulamaları ile borsa uygulamalarını da AppGallery üzerinden tek tık ile indirmeniz mümkün.

Şimdi gelelim Huawei kullanıcılarının en çok merak ettikleri detaya. Huawei akıllı telefonları ve tabletleri ile Google uygulamalarına erişim mümkün mü? Elbette mümkün.

Tüm Google uygulamalarına hızlıca erişin

Huawei AppGallery üzerinden indirebileceğiniz GBox sayesinde tüm Google uygulamalarına rahat bir şekilde erişebiliyorsunuz. Bunun için GBox’ı AppGallery üzerinden indirdikten sonra pil optimizasyonu ve diğer izinleri vermeniz yeterli olacaktır. Son olarak Google hesabınızla GBox oturumu açarak tüm Google uygulamalarına erişim sağlayabilirsiniz. GBox ile Youtube, Google Maps, Google Photos, Google Docs, Dropbox, Google Drive, Microsft Teams, SoundCloud, Zoom, Google Meet, YouTube Music, Google Sheet, Uber ve Airbnb gibi uygulamaları sorunsuz bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.

Ayrıca şunu da hatırlatmamız gerekiyor. Gbox ayarlarındaki KLON seçeneği ile alternatif kanallar ile yüklenen uygulamalardaki bildirim problemlerini de ortadan kaldırabiliyorsunuz.

Kısaca özetlememiz gerekirse, şu anda Huawei cihazlarında, aklınıza gelebilecek tüm uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyorsunuz.

Kusursuz bir deneyim, kullanıcı dostu tasarım

Huawei AppGallery son derece kusursuz bir yapıda karşımıza çıkıyor. Oldukça kullanıcı dostu bir arayüz ile dikkatleri üzerine çeken bu uygulama, Huawei kullanıcılarının vazgeçilmezlerinden biri.

Yazımızı toparlamamız gerekirse, Huawei telefon ya da tabletlerinde aklınıza gelebilecek tüm uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştıracağınızı söyleyebiliriz. Az önce de ifade ettiğim üzere. Ben satışa sunulduğundan beri Huawei P60 Pro kullanıyorum. Nitekim aradan geçen süre zarfında, uygulama ya da oyun tarafında herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadım.

Kullandığım banka uygulamaları anlık olarak güncelleniyor. Dilediğim kripto para uygulamasına hızlı şekilde erişim sağlayabiliyorum. Facebook, Instagram, WhatsApp gibi uygulamalarda hiçbir şekilde sorun yaşamadan bildirim alıyorum. Yani Huawei P60 Pro tarafında uygulamalar tarafında hiçbir sorun yaşamadım, önümüzdeki süreçte de yaşayacağımı düşünmüyorum.

Dolayısıyla çevrenizde Huawei cihazlarında şu uygulamalar çalışmıyormuş diyenlere aldırış etmeyin. Ayrıca yukarıdaki inceleme videomuzda da uygulamaların nasıl stabil bir şekilde çalıştığını sizlerle paylaştık

Son olarak şunu da belirtmemiz gerekiyor. Eğer yeni bir Huawei cihazına geçmek istiyor, fakat WhatsApp konuşmalarınızı nasıl geçireceğinizi bilmiyorsanız, Meta’nın bu konuda bir rehberi olduğunu hatırlatalım. PhoneClone ve WhatsApp uygulamasının sunduğu destek ile eski cihazınızdaki konuşmalarınızı, hiçbir kayıp yaşamadan yeni Huawei cihazınıza aktarabiliyorsunuz.

Yine de Huawei ekosistemi hakkında kafanıza takılan herhangi bir soru işareti olursa, alt kısımda yer alan yorumlar bölümünden ya da YouTube üzerindeki yorumlar kısmından bizlere sorular yöneltebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir