Depresyondan kansere birçok hastalığı önlüyor! Hayat kurtaran yöntem: Dışkı nakli

Dışkı nakli, sağlıklı bir donörden dışkı toplanmasını, ardından doktorların onu filtreleyerek sindirilmemiş yiyecekleri ve diğer parçacıklarından arındırmasıyla yapılıyor.

Kapsül haline de getirilebiliyor

Daha sonra dışkı dondurulmadan önce hastalıklara karşı test ediliyor ve ardından hastaya aktarılıyor. Bu, genellikle bir doktorun bir tüpü rektumdan bağırsaklara yönlendirmesini içeren kolonoskopi yoluyla yapılır.

Nakili aynı zamanda burun içerisine yerleştirilen ve bağırsaklara kadar yönlendirilen bir tüp aracılığıyla da yapılabileceği gibi kapsül haline getirilebiliyor.

Dışkı nakli, Clostridioides difficile (C. diff) bakterisinin neden olduğu ishali, kolon ve rektumun iltihaplanmasına neden olan ülseratif kolit semptomlarını tedavi etmek için kullanılır.

Bağırsak sorunları salgını

Günümüzde birçok kişi kabız ve ishal başta olmak üzere bağırsak problemleri yaşıyor. Bağırsak sorunları salgını yaşadığımızı belirten uzmanlar, lif alımı ile bitki bazlı beslenmenin bağırsak ve insan sağlığı için hayati önem taşıdığının altını çiziyor.

Yapılan araştırmalar daha fazla baklagil, tam tahıl, meyve ve sebze tüketen kişilerin dışkı örneklerinin de sağlıklı olduğuna dikkat çekerek, kişilere sağlıklı bir bağırsak diyeti öneriyor.

Sağlıklı bir mikrobiyoma sahip olabilmek için öğünlerinize daha fazla meyve, fermente meyve, yeşillik, tam tahıl, omega 3 yağları, baklagiller ve mantar eklemeniz gerekiyor.

Mutluluk hormonunun yüzde 95’i bağırsaklarda

Bağırsak mikrobiyomu ve bitki bazlı beslenme arasındaki ilişkiyi keşfetmesiyle tanınan Dr. Will Bulsiewicz de bağırsak mikrobiyomunun depresyondan muzdarip insanlarda önemli bir rol oynadığını, çünkü mutluluk hormonunun yüzde 95’inin bağırsakta üretildiğini ortaya çıkardı.

Kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olabilir

Dışkı nakli bilişinizi, hafızanızı ve enerji seviyenizi kontrol eder. Bağırsak sağlığınızı iyileştirerek kalp hastalığından ölme ve birden fazla kanser türüne yakalanma olasılığınız azalır.

Uzmanlar bağırsak sağlığı sorunları salgını yaşadığımızı ve dışkı naklinin bağırsak sorunlarıyla birlikte birçok hastalığı önlemeye yardımcı olabileceğini iddia ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir