Muratpaşa Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünü Cumhuriyet Korosu’nun söylediği marşlarla kutladı. Sertab Erener’in sahne aldığı kutlamalarda Belediye Başkanı Ümit Uysal, Cumhuriyetin bilimin ve aydınlığın dünyadaki en parlak zaferi olduğunu belirtti. Kutlamalara 26 ülkeden gelen 40 şehrin heyetleri de katıldı ve yabancı konuklar Türk bayraklarıyla coşkuyu paylaştı. Başkan Uysal, konuşmasında Cumhuriyetin insan hakları, eşitlik ve demokrasi gibi değerleri temsil ettiğini vurguladı. Sertab Erener’in performansı ise büyük beğeni topladı.