Seçimden renkli görüntüler

Kars’ta bir çift, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci turunda yöresel Kafkas kıyafetiyle oy kullandı. Haydar Aliyev Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Kafkas kıyafetleriyle gelen Cem ve Şeyda Kızılkaya’ya vatandaşlar ilgi gösterdi.

Okuldaki 1140’nolu sandığa giden Kızılkaya çifti, burada oylarını kullandı. Seçimin ülke için “hayırlı” olmasını dileyen Cem Kızılkaya, “Eşimle birlikte bu dansı, bu kültüre hizmet etmeye devam ediyoruz. Biraz heyecanlıyız, biz de bir ilk yapalım dedik. Bizim için de hoş oldu, inşallah ülkemiz adına hayırlısı olur.” dedi.

Açıklamanın ardından Kafkas figürü yapan Kızılkaya çifti, okuldan ayrıldı.

KUZUSUYLE GELDİ

Bir vatandaş yanına kuzusunu da alarak oy kullanmak için Sarıyer Ayazağa İlkokulu’na geldi. Kadın okula kuzuyla birlikte girerken, diğer vatandaşlar ise şaşkına döndü. Kadın kuzuyla birlikte sınıfa girerek oyunu kullanırken, diğer vatandaşlar ise gülümseten görüntüleri kayda aldı.

Oyunu kullanan kadın daha sonra sınıftan ayrılırken, bazı vatandaşlar ise merdivenden inen kuzuyu sevmeyi ihmal etmedi.

GELİNLİK VE DAMATLIKLARIYLA OY KULLANDILAR

Düzce’de dünyaevine girecek çift de Cumhurbaşkanlığı Seçimi ikinci turunda oy kullanmak için gelinlik ve damatlığıyla sandığa gitti. Akşam saatlerinde düzenlenecek düğün töreni öncesi gelinlik ve damatlıkla merkeze bağlı Karaca Mahallesi’ndeki 100. Yıl Ortaokulu’na gelen Özge (23) ve İsmail (24) Çoban çifti, kayıtlı oldukları sandıkta oy kullandı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir