İYİ Partili Orhun Ertürkmen’in ‘TIR’ algılarına Bakan Kurum’dan yanıt: Benim reklamım değil Bakanlığın kentsel dönüşüm çalışması sen de gidip bilgi alabilirsin

Seçimlere 10 gün kala siyasi partiler seçim çalışmalarını hızlandırdı. Televizyon ve sosyal medya platformlarındaki reklamların yanı sıra adaylar sahada da propagandalarını sürdürüyor.

İYİ Partili vekil adayından ucuz algı operasyonu: Bakanlığın TIR’ını çekip yalanlar savurdu

İYİ Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Orhun Ertürkmen, yayınladığı videoda, Üsküdar’da kurdukları standın saldırılara uğradığını öne sürdü. Sözlerinin devamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına ait TIR’ın görüntülerini paylaşan İYİ Partili isim, aynı bölgeden vekil adayı olan Bakan Murat Kurum’u hedef aldı.

Devletin imkanlarıyla Bakan Kurum’un ‘reklam’ yaptığı yalanını ortaya atan Ertürkmen,

“Arkadaşlar benim rakibim TIR”

diyerek algısını sürdürdü.

Bakan Kurum’dan yanıt: Benim reklamım değil Bakanlığın kentsel dönüşüm çalışması sen de gidip bilgi alabilirsin

Söz konusu görüntüleri alıntılayan Bakan Kurum

, “Değerli genç arkadaşım, Bu benim seçim çalışmam değil. Bakanlığımızın kentsel dönüşümle ilgili bilgilendirme tırı. Gidip sen de bilgi alabilir, kentsel dönüşüme her yerde karşı çıkan siyasi büyüklerinin aksine sürece katkı sağlayabilirsin.”

diyerek İYİ Partili adayın algılarını suya düşürdü.

Söz konusu görüntülerde TIR’ın üzerinde Bakan Kurum’a ait herhangi bir fotoğrafın yer almaması, konuşlu ekranlarda ise Bakanlığın bilgilendirmelerinin yer alması dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir