Guinness Dünya Rekorları “dünyanın en popüler müzisyenlerini” listesini açıkladı

Ed Sheeran: “Shape of You” ve ” Thinking Out Loud” gibi hit parçalara imza atan ve dünyanın en çok kazanan şarkıcıları arasında yer alan ünlü İngiliz şarkıcı Ed Sheeran, Spotify’da aylık 77,5 milyon dinlenme ile 6. sırada yer aldı.

Rihanna: Super Bowl şovu esnasında ikinci kez bebek beklediğini duyuran ve geçtiğimiz hafta ilk kez Oscar’da sahne alan Barbadoslu şarkıcı, 78,5 dinlenme ile ilk beşe girdi.

Taylor Swift: Son albümü ‘Midnights’ ile rekora doymayan Grammy ödüllü şarkıcı Taylor Swift, çıktığı dünya turnesi ‘Eras Tour’da 44 şarkı seslendirmesi ve 3 saat sahnede kalması ile gündem olmuştu. 4. sırada yer alan Swift, ayda 80,2 milyon kere dinleniyor.

Shakira: Shakira, son şarkısıyla Guinness Dünya Rekorlar Kitabı’na girmişti. DJ Bizarrap ile imza attığı “Music Sessions Vol. 53” adlı şarkısı sayesinde 14 Guinness Rekoru kıran şarkıcı, ayda 81,6 milyon defa dinleniyor.

Miley Cyrus: 2006-2011 yılları arasında yayınlanan Disney dizisi ‘Hannah Montana’ ile şöhreti yakalayan ve son dönemde “Flowers” şarkısıyla listelerde zirveye yerleşen şarkıcı 82,4 milyon dinlenme ile 2. sırada yer aldı.

The Weeknd: The Weeknd, Guinness Dünya Rekorları’nın “dünyanın en popüler şarkıcıları” listesinde 1. sıraya yerleşti. Spotify’da aylık 111,4 milyon dinleme ile zirvede yer alan şarkıcı Kanadalı şarkıcı, HBO imzalı The Idol dizisiyle oyunculuğa da adım atacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir