Getir’in Alman Rakibi Flink’i Satın Alacağı İddia Edildi

Financial Times, Türkiye’deki en büyük şirketlerden bir tanesi haline gelen Getir ile ilgili dikkat çekici bir iddiayı gündeme getirdi. Edinilen bilgilere göre teslimat odaklı şirket, Almanya’da kurulan ve aynı amaca hizmet eden Flink‘i satın almak için harekete geçti. Marka, bundan birkaç ay önce de yine Almanya’da hizmet veren Gorillas’ı satın almış, bu satın alma için 1.2 milyar dolar harcamıştı.

Servis edilen haberde önemli bilgiler yer almıyor. Ayrıca Reuters, konuyla ilgili olarak hem Getir’e hem de Flink’e ulaştığını ancak yanıt alamadığını duyurdu. 

Satın alma hamlesi sonuçsuz da kalabilir!

Financial Times’ın konuya aşina kaynaklara dayandırdığı haberinde, henüz kesinleşmiş bir durum olmadığının altı çiziliyor. Yani Getir, Flink’i satın alabileceği gibi anlaşmanın rafa kalkması da söz konusu. Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadan, net bir şey söylemek mümkün değil.

Getir’in, şirketin kurucu ortaklarından Tuncay Tütek’in ve Getir CEO’su Batuhan Gültakan’ın sosyal medya hesaplarını kontrol ettiğimizde, konuyla ilgili en ufak bir paylaşım göremedik. Eğer bu durum değişirse sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir