Eski eşini ve 2 kızını öldürdü, oğlu “Babam yapmasaydı ben yapardım” dedi

Olay, 6 Aralık 2020’de Kurtuluş Mahallesi Fabrika Önü Sokak Özbağ 3 Sitesi’nde meydana geldi. İhbarla adrese giden polis, girdikleri evde üç kadının tabanca ile vurulduğunu gördü.

Gülçin Karabıyık ile kızı Cansu Arslan’ın öldüğü, Burçin Arslan’ın ise yaralandığı tespit edildi. Hastaneye kaldırılan Burçin Arslan da hayatını kaybetti.

Polis, kaçan baba Raci Arslan’ı sokakta yakaladı. Silahla intihara kalkışan Arslan, vurularak yaralı yakalandı. Bir süre hastanede tedavi gören Raci Arslan, gözaltına alınıp, tutuklandı.

Raci Arslan hakkında Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Arslan için eski eşini öldürmekten müebbet, kızları Burçin ve Cansu Arslan’ı öldürmekten ise 2 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Son duruşmada pişman olduğunu belirten Raci Arslan, şöyle dedi:

“Eşimden ayrılmıştım ama evlilik birliğimiz devam ediyordu. Kahvaltı sırasında evdeki kirliliği sorduğumda, eşim ve kızlarım tarafından tehdit edildim. Ellerinde bıçak ile saldırmaya başladılar. Evde silah vardı. Eşim silaha doğru koştu ama o almadan ben aldım. O anda kızlar odalarına kaçmışlardı ve ben de silahla vurdum. Kızlar da sürekli evden kaçıyorlardı. Kızlar, anneleri ile beni 2 kere zehirlemeye çalıştılar. Hayatımdan bıkmıştım. Utandığımdan bazı şeylerin üzerini kapatmaya çalışıyordum. Şerefimi beş paralık ettiler. Suçum, günahım yoktu. Sadece evin kirlenmesini söyledim. Olaydan sonra da kendimi kaybettim. Nereye gittiğimi ve ne yaptığımı bilmiyorum.”

“BABAM YAPMASAYDI BEN YAPACAKTIM”

Son duruşmada, başka bir suçtan cezaevinde bulunan çiftin oğlu Anıl Arslan (22) da SEGBİS aracılığı ile ifade verdi. Babasından şikâyetçi olmadığını belirten Arslan, “Silahı aldıktan 1 gün sonra ablam beni şikayet etti ve cezaevine girdim. Ablamın davranışları sürekli aynıydı. Annemi değil de kardeşlerimi vuracaktım. Babam yapmasaydı; bu işi ben yapacaktım” dedi.

Adli Görüşme Odası’ndan (AGO) duruşmaya bağlanıp, ifade veren çiftin diğer oğlu E.A. (17) da babasından şikâyetçi olmadığını söyleyerek, şöyle konuştu:

“Annem ile ablalarım, babama hakaret etti. Babamı sakinleştirirken annem bıçak ile geldi ve hakaret etmeye devam ediyordu. Babam evden çıkarken annem gelip, bir şeyler söyledi. Sonra annem tabancaya doğru giderken babam önceden aldı ve vurdu. Annem ile kardeşlerim sürekli babama hakaret ediyorlardı.”

AGO’dan duruşmayı izleyip, ifade veren F.A. (15) ise annesi ile ablalarının babalarına küfür ettiğini iddia ederek, “Ablamlar, babama iftira atıyorlardı. Annem de elinde bıçak ile geldi ve tartışmaya başladılar. Annem sonra silahı alarak, babama yöneltmişti. Babam da silahı alarak onları vurdu. Babamı istemiyorlardı ve çayına fare zehri bile koymuşlardı. Babamdan şikayetçi değilim” diye konuştu.

İfadelerin ardından mahkeme heyeti, kararını açıkladı. Sanığa ‘tahrik indirimi’ uygulayan heyet, Raci Arslan’ı alt soyu olan kızlarının öldürmekten 48 yıla, eski eşini öldürmekten ise 18 yıl hapse mahkum etti. Toplamda 66 yıl hapis cezası alan Arslan’ın mahkeme kararı, Yargıtay’a gönderildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir