Analist Uyardı: Haftaya Bu 4 Altcoin Selloff Görebilir!

Kripto analisti Filip L, dayanılmaz bir satış baskısıyla BNB’nin önümüzdeki hafta ciddi değer kaybedeceğini söylüyor. Analist ayrıca, boğalar destekleri koruyamadığı için bir altcoin fiyatında %40 düşüş bekliyor. Analistten popüler meme coin’i Dogecoin yatırımcılarına da kötü haber var. Son olarak analist, lider altcoin için bir fiyat düzeltmesinden bahsediyor.

Bu altcoin için önce konsolidasyon, sonra düşüş!

Binance Coin (BNB) fiyatı, bu hafta bir konsolidasyon aşamasına işaret etti. Bu yüzden, önümüzdeki haftaya düşüş için girmeye hazırlanıyor. Alıcılar ve satıcılar, her iki taraftan da baskı oluştuğu için birbirlerine doğru itiliyor. Daha düşük yüksekler ve daha yüksek düşüklerle, bir kırılma anı ortaya çıkmaya hazırlanıyor. Bu durumda, 318 dolara yakın 55 günlük SMA’daki desteği kırması mümkün.

BNB bu senaryonun ortaya çıktığını görecek. Çünkü trend değişmeye başlıyor. Ayrıca, geçtiğimiz birkaç hafta içinde iki kırmızı mumu her zaman keskin bir satış takip etti. Bu, 55 günlük SMA kırıldıktan sonra, başka bir düşüş ayağının BNB’nin 200 günlük SMA’da 300 dolar civarında işlem görmesi anlamına geliyor. Aynı 200 günlük SMA’yı kırması durumunda, önemli bir seviye olarak 257 dolara doğru hızlı bir satış mümkün.

BNB haftalık grafik

55 günlük SMA’nın hala fiyat hareketini desteklemesi olası. Bunun da hızlı bir şekilde daha yüksek bir sıçramayı katalize etmesi mümkün. Bunu yapabilmek için en azından geçen haftanın en yüksek seviyesini kırması gerekiyor. Bu da altcoin fiyatının Nisan başındaki zirveyi 353 dolar civarında test edeceği ve daha da yükseleceği anlamına gelir.

Ripple fiyatının %40 düşmesi mümkün!

XRP fiyatı, iniş henüz bitme belirtileri göstermediği için çatlaklar göstermeye başlıyor. XRP bu hafta için yeşil bir mum yazdırıyor. Bununla birlikte, ticaret yönetimi perspektifinden baktığımızda, 55 günlük Basit Hareketli Ortalama’yı (SMA) aşağı yönde kırdığı için bir anlam ifade etmiyor. Aşağıdan giren boğalar tamamen açığa çıktı. Ayrıca, somut bir önemli seviyeye veya duraklarını vurulmaktan gizleyecek herhangi bir teknik unsura sahip olmadıkları için bir boğa tuzağı için kuruldular.

Bu nedenle XRP, ayılar fiyat hareketini 55 günlük SMA’nın altına geri ittiğinde durdurulacak olan büyük ölçüde açıkta kalan pozisyonlarla oturan ördekler olan epeyce boğa görüyor. Hızlı bir şekilde 0,40 dolara doğru bir düşüş mümkün. Bu da 0,36 doların ulaşılabilir olduğu anlamına geliyor. 0,36 dolara bile düşse, panik modunun yoğun satışla ortaya çıkması olası. Bu da 0,29 dolara doğru düşen bir bıçakla, olası Armageddon senaryosu olacak.

XRP haftalık grafik

Uygulanabilir ve küçük düzeltmeden sonra geri dönüş olabilecek bir toparlanmayı doğrulamak için XRP’nin tekrar 0,50 doların üzerine çıkması gerekiyor. Bu, piyasalara boğaların direksiyonu tekrar ele geçirdiğinin ve 0,50 dolara karşı bir reddedilmenin önlendiğinin sinyalini verecektir. Önümüzdeki hafta 0,55 dolar daha yüksek bir kırılma için baskı altına girecek. Ayrıca, zirve yaparken kısaca 0,60 doları görmesi ihtimal dahilinde.

Dogecoin bir akşamdan kalma mı?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere DOGE fiyatı Nisan ayı başında 0,1 doların üzerine çıktı. Ancak, o zamandan beri düşüşünü sürdürüyor ve o zamandan beri tekrar yukarı çıkamıyor. Kısa bir süre için Nisan ayının en iyi performans gösteren ay olacağını görsek de, Nisan ciddi bir düşüşü başlatan önemli bir ay olacak. Geçen haftadan beri DOGE, 200 günlük SMA’nın her zaman önemli olan desteğinden vazgeçmek zorunda kaldı. Şu anda üst tarafında bir ret alma riski bile var.

DOGE, aylık pivotun altındaki bir düşüşle kayıpların %10’unu taşıdı. Bu yüzden, önümüzdeki hafta oldukça önemli ölçüde düşme riski altında. Bundan sonraki hafta, fiyat bir taş gibi düşmeye hazırlandığından, DOGE’nin %25 kayıpla acı çekmesi mümkün. DOGE 0,56 dolar civarına düşerek, geçen yılın Ekim ayının en düşük seviyesini tekrar ziyaret edecek. Böylece, 2023 için yıllık performansındaki tüm kar yok olacak.

DOGE haftalık grafik

Boğaların, şu anda üst tarafta meydana gelen bu reddi silerek günü ya da haftayı kurtarmaları mümkün. Rekoru düzeltmek ve boğaları gelecek hafta için kutup pozisyonuna getirmek için 0,84 dolardaki 200 günlük SMA’nın üzerinde bir geri dönüş yeterli olacaktır. DOGE’nin tekrar 0,10 dolara ulaşmasıyla, tüm düşüş riskinin ortadan kalkması muhtemel.

Lider altcoin için ufukta bir düzletme mi var?

Ethereum fiyatı, traderların bundan sonra ne yapacakları konusunda kafalarını kaşımalarına neden oluyor. Çünkü fiyat hareketi orta zeminde önemli ölçüde daha yüksek veya daha düşük bir kavşakta. Pazar gecesi kapanış, Mayıs ayının Ethereum için ne getireceğini belirlemek için hiç bu kadar önemli olmamıştı. ETH’nin 1.930 doların altında kapanması durumunda, boğalar kaçmaya başlayacak. Bu yüzden, Mayıs ayı için kargaşa ve yaklaşık dört kırmızı mum bekleyin.

Boğalar fiyat hareketleri üzerindeki kontrollerini kaybettiler. Ayrıca, 1.930 doların üzerindeki zemini geri alamadılar. Bu yüzden, muhtemelen ETH ay boyunca yaklaşık %25 değer kaybedecek. Daha fazla kâr alımı başlayacak ve ilk olarak ETH’nin 1.690 dolar civarında destek bulmaya çalıştığını göreceğiz. Bu başarısız olduğunda, henüz yılın en düşük seviyesi olmasa da 1.404 dolara doğru geniş bir düşüş yüksel ihtimal.

ETH haftalık grafik

Ancak, boğalar fiyatı yukarı çekip haftalık kapanışı 1.928 doların üzerinde tutarsa her şey kaybolmuş sayılmaz. Bu noktadan sonra altcoin fiyatının, 2.120 dolar civarındaki ilk çift tepeyi kırdıktan sonra oldukça önemli hale gelecek bir ralli oluşturmaya başlaması mümkün. Buradan ETH’nin %10’luk bir sıçrama yaparak 2.280 dolara ulaşması olası. Bu da %20’lik kârlı bir sıçrama anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir